Powitanie jesieni
Posypały się listeczki dookoła,
to już jesień te listeczki z wiatrem woła.
Lecą listki, lecą z klonu i kasztana.
Będą z listków bukieciki złote dla nas.
Nazbieramy, nastawiamy na stoliku
tych jesiennych, tych pachnących bukiecików.
W dniu 23 września dzieci z grupy uroczyście powitały Panią Jesień. W tym dniu przedszkolaki wykazywały się dużą wiedzą na temat nowej poru roku i jej oznak; zmiana warunków pogodowych, kolorowe liście, zbieranie grzybów ,warzyw i owoców. Były także piosenki, wiersze i zabawy sensoryczne ,ruchowe. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły prace plastyczne związane z jesienią.
W związku z nową porą roku zmienił się także wystrój w salach przedszkolnych. W kąciku przyrody pojawiły się dary jesieni ochoczo zbierane podczas spacerów: kolorowe liście, kasztany, żołędzie. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień będzie barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!